Alaçatı Basketbol Kampı

Alaçatı basketbol okulu çocukların ve gençlerin fiziksel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra kişilik gelişimlerini de pozitif yönde etkilemeyi hedefleyen bir yaz spor kursudur. Alaçatı basketbol kursumuzda sporcularımız fiziksel olarak vücutlarını en iyi şekilde geliştirmekte, hız ve reflekslerini keskinleştirmekte, yeni arkadaşlık bağları oluşturmakta, en önemlisi de kazanmanın ve kaybetmenin basketbola dair tüm duygularını deneyimlemeyi öğrenmektedir. Alaçatı basketbol okulu yazın gerçekleştirilen ve gençlerimize katkısı bakımından oldukça popüler olan bir aktivitedir. Burada her şeyden önce bir takımın parça olmayı deneyimlerler. Aralarında dostlukla geçen mücadele, rekabet ruhu, paylaşmak ve hedeflerine ulaşmak için gereken tüm gücü basketbol vasıtasıyla burada öğrenebilirler.Basketbol yaz okulumuzda içeriği uzmanlarca hazırlanmış antrenman ve beslenme programları dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır. Basketbol okulumuzdaki profesyonel eğitmenlerimiz, sporcularımıza birer arkadaş yaklaşımıyla tüm deneyimlerini aktarmakta ve becerilerini geliştirmelerine yardım etmektedir.

Basketbol Kampının Amacı Nedir?

Basketbol okulu ve basketbol yaz kampı için yapacağınız tercihler çocuğunuzun hayatında ve kariyerinde önemli bir yere sahiptir.Spor kültürünün ve ahlakının genç sporcularımıza erken yaşlarda kazandırılması, rakip takım oyuncularına ve spor kültüründeki özveri, emek kavramlarına saygı duyulması, galibiyette ve mağlubiyette duyguların kontrolü, sporcularımızın kültürel ve ahlaki gelişimlerine en büyük katkıyı sağlamak bizim başlıca hedeflerimiz arasındadır. Burada amacımız yaşamlarında çocuklarımız hangi mesleği seçerlerse seçsinler, ister basketbol oyuncusu isterse çok farklı bir meslek, asıl amaç hayatları için fedakarlık etmelerini, mücadele etmelerini ve özveride bulunmalarını aşılamaktır.

Yaptığımız programlar sayesinde alışkanlık geliştirme ve disiplin kavramlarının onlar adına iyi bir gelişim olarak geri döneceğini göreceksiniz.Özellikle teknolojinin çok yaygın olarak kullanıldığı bu dönemlerde çocuklarımızı daha sosyal bireyler haline getirmek, onları sevdikleri alanlara yönlendirmek ve belkide kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına profesyonel bir basketbol ortamı yaratıp, imkanlar sunmaktayız.Sporcularımız koordinasyon, hız, kuvvet, denge antrenmanı gibi bir çok farklı çalışmada bulunacaklar. Sabah koşuları ve deniz çalışmaları aktivitede çocuklarımıza büyük katkı sağlayacaklar. Basketbol gelişimine katkıda bulunulması için içerisinde her türlü hazırlık ve imkanı bulunduran tesisimiz yeni yaz sezonunda da basketbol severlerin hizmetindedir.

Farklı Bir Deneyim, Yaz ve Basketbol

Alaçatı Basketbol kursumuzdaki hedefimiz bu sporu yapan tüm gençlerimize temel teknikleri öğretmek, kondisyon kazandırmak ve spor ahlakını aşılamaktır. Ekibimiz merkezimizde sporu bir araç olarak kullanmakta ve gençlerimizin eğitimlerine olabildiğince pozitif katkı sağlamaktadır.Vizyonumuz, gençlerimizi kendi kendilerine yetebilen, bağımsız, kendilerine güvenen ve koydukları hedeflere ulaşabilmek için takım çalışmasını da ön planda tutan, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışmanın gerçek anlamlarını kavramaları için eğitmektir. Amacımız ise öğrencilerimize sevdiklerive ilgilendikleri spor olan basketbol dalında gerekli olan donanımı kazandırmak ve sporu tam anlamıyla yapabilmeleri için tüm inceliklerini öğretmektir.

Basketbol kampı demek deneyimi paylaşmak demektir. Çocuklarımız basketbolu geliştirmenin yanı sıra yaz döneminde arkadaşları ve koçlarıyla bir arada olacaklar. Konforlu odalar, özenle hazırlanan yemekler, profesyonel eğitmen kadrosu, spor ve kondisyon ekipmanları, plaj, serbest zaman aktiviteleri ve konaklamayı en iyi kılacak tüm ayrıntılar sporcuların kullanımına tahsis edilmiştir. ASPC markası ile organize olan basketbol kampımız çocuklarımızın basketbol sporunda ilerleme sağlamalarını, fiziksel ve kişisel gelişimlerinde büyük rol almayı hedefleyerek onların başarılarını düşünmüştür. Sizlerde Alaçatı basketbol okulu ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak ve çocuklarınızın iyi birer yaz deneyimi sahibi olmalarını isterseniz bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Pilatesin Kendine Özgü Prensipleri

1.Konsantrasyon
Pilatesin temel ilkesi konsantrasyondur. Yani kişinin vücut ve hareketlerinin farkındalığıdır. Joseph Pilates dikkat edilmesi gereken en önemli kuralın “eğitmenin egzersiz yaptırırken verdiği talimatlara tam olarak, hiçbir sapma olmadan uymak ve egzersiz yaparken tamamen egzersizlere konsantre olmak” olduğunu söylemektedir.

2.Nefes
Hepimizin hayatı nefes almakla başlayıp nefes vermekle son bulurken, dünya üzerindeki milyonlarca insanın doğru nefes almadan yaşaması oldukça üzücü bir durumdur. Yanlış nefes almak akciğerlerde hastalıklı hücrelerin oluşmasına, zamanla bunların ölmesine ve çoğalmasına neden olmaktadır. Doğru nefes alıp vermek akciğerlerden havanın doğru bir şekilde girmesini ve çıkmasını sağlar ve bu kanın oksijenle dolmasına ve kalbin daha düzgün çalışmasını sağlar. Kandaki oksijen miktarının artması kişinin üstündeki halsizlik, yorgunluk halinin kalkmasına sağlar.

3.Kontrol
Pilates egzersizlerinde, her harekette vücudun doğru kontrol edilmesi çok önemlidir. Burada kontrol ile anlatılmak istenen beyin ve kas kontrolüdür. Yani yapılan hareketlerin hızı, şiddeti ve açısı gibi kararları yöneten beynin ve bunları yaparken başarıyı sağlayan kas gücünün ortak koordinasyonudur. Kas ve beyin kontrolünün muhteşem bir ahenkle koordineli bir şekilde çalışması ilk zamanlarda kişiye çok imkansız ve zor gelebilir ancak profesyonel pilates eğitmenleri sayesinde bu çok kolay bir şekilde öğrenilebilir. Bu egzersizlerin fiziksel olarak oldukça zorlayıcı egzersizler olduğunu kabul etmek gerekir. Bu egzersizleri baştan savma bir şekilde yapmaya çalışmak, kontrolsüz ve acemice yapılabilecek hareketlerin sakatlanmalara sebep olabileceği unutulmamalıdır.

4.Kesinlik

Pilates, yüzlerce hareketin bir araya gelmesi ile oluşmuş oldukça komplike bir egzersiz formudur.Bu egzersizleri yapan kişilerin hareketleri her seferinde aynı şekilde ve tempoda yaptıklarını görürsünüz. Yeni başlayan kişiler için bunu yapması zor gibi görünebilir. Eğitmenler yardımı ile yeni başlayanlara “pre-egzersizler” yaptırılır. Böylece kişinin koordinasyon becerisi kazanması sağlanırken, hareketlerin doğru bir şekilde tekrar tekrar yaptırılması ile zaman içerisinde beynin bunu otomatik olarak yapması sağlanır. Bugün birçok kişi yaptığı hareketlerin doğruluğundan emin olmadan yanlış bir şekilde yapmakta ve beyin bu hareketleri bu şekilde otomatikleştirmektedir. Dolayısı ile bu durum kişide zaman içerisinde kasların çalışmasında dengesizliğe yol açmaktadır. Yanlış öğrenilen bu hareketleri daha sonra düzeltmeye çalışmak oldukça zor olacağı için en başından doğru bir şekilde yapmayı öğrenmek oldukça önemlidir.

Pilates eğitmeniniz ile tüm hareketleri doğru bir şekilde öğrenirken vücut farkındalığınız artar ve zamanla duruş bozukluklarınız azalır. Günlük yaşantınızdaki hareketlerinizin daha çok farkında olursunuz böylece her zaman yaptığınız yanlış hareketleri yapmaktan kaçınırsınız. Tüm bunlarda bel, sırt ve omuz ağrısı gibi bir çok sorunun ortadan kalmasını sağlar.

5.Merkezleme

İnsan vücudunun merkezinde birçok kas mevcuttur ve bunların birçok işlevi vardır. Bu işlevlerden biriside omurgayı desteklemek ve korumaktır. Pilates birçok egzersiz biçiminden farklı olarak merkezden başlayarak yapılır. Bu nedenle eğitmeniniz sizden hareketleri yaparken karnınızı içeri çekmenizi ya da poponuzu sıkmanızı isteyebilir. Pilates egzersizleri merkezleme ve kas kuvvetinin artmasını sağlar. Hareketler sırasında merkezleme sağlanamadan bir sonraki seviyeye geçilmemelidir.

6.Ritim

Pilateste yogadan farklı olarak belli bir pozisyonda durulmaz. Sürekli olarak pozisyon değişikliği yapılmaktadır. Bu sırada ritim oldukça önemlidir. Hareketler arasında duraksama olmadan akıcı bir şekilde yapılmalıdır. Vücudunuzdaki kasların, doğru nefes alma ile koordineli, düzgün hareketler ile uyumlu, akıcı bir şekilde hareket etmesi egzersiz ritmini oluşturur. Bu ritim kaslar, eklemler ve sinir sistemi arasındaki bütünleşmeyi sağlar.

BASKETBOL OKULU FİYAT LİSTESİ

DISCOVERY 2019

1 GÜN

100 TL

1 HAFTA

2 GÜN

120 TL

3 GÜN

165 TL

5 GÜN

250 TL

2 HAFTA

2 GÜN

250 TL

3 GÜN

350 TL

5 GÜN

500 TL

3 HAFTA

2 GÜN

300 TL

3 GÜN

400 TL

5 GÜN

600 TL

4 HAFTA

2 GÜN

400 TL

3 GÜN

550 TL

5 GÜN

800 TL

ÖZEL DERS

1 SAAT

350 TL

KITESURF RATES EURO

BEGİNNER COURSES

Semi-Private Beginner Course

5 Section

335.00 €

4 Section

275.00 €

3 Section

220.00 €

2 Section

170.00 €

1 Section

85.00 €

Private Beginner Course (1:1)

8 hours (4 x 2 hours)

525.00 €

2 Hours

160.00 €

1 Hour

90.00 €

PRIVATE & SEMI-PRIVATE LESSONS (ALL LEVELS)

Semi-Private Lessons

2 Hours

85.00 €

6 Hours

220.00 €

10 Hours

335.00 €

Private Lessons

1 Hour

90.00 €

2 Hours

160.00 €

6 Hours

420.00 €

8 Hours

525.00 €

TUITION SPECIALS

Supervision

2 Hours

45.00 €

4 Hours

65.00 €

Full Day

70.00 €

2 Days

135.00 €

VDWS Kiteboarding Certificate

55.00 €

IKO Kiteboarding Card

30.00 €

KITE RENTAL INSURANCE

2 Hours

25.00 €

4 Hours

40.00 €

1 Day

55.00 €

BOAT TRANSFER (INDEPENDENT KİTERS)

Center to Spot

9:30

12:30

15:30

Spot to Center

12:00

15:00

18:00

STORAGE RATES

WINDSURF STORAGE

1

Day

20 €

1

Week

65 €

2

Weeks

95 €

3

Weeks

125 €

Box at the beach

April - October

275 €

Box at the station

April - October

250 €

Winter Season (beach or station)

November – March

135 €

SUP RENTAL RATES

1

Hour

10 €

5

Hours

40 €

10

Hours

85 €

WINDSURF RENTAL RATES

HIGH SEASON 01.06 - 01.09.2019 - LOW SEASON 01.04 - 31.05.2019 / 01.09 - 01.11 2019

SPORT

PRO

LOW

HIGH

LOW

HIGH

1

Hour

40 €

45 €

45 €

50 €

2

Hours

45 €

50 €

50 €

60 €

3

Hours

50 €

60 €

55 €

65 €

1

Day

70 €

80 €

80 €

90 €

2

Days

100 €

115 €

110 €

130 €

3

Days

135 €

155 €

160 €

185 €

4

Days

160 €

185 €

185 €

215 €

5

Days

180 €

205 €

215 €

250 €

6-7

Days

205 €

235 €

240 €

275 €

8

Days

225 €

260 €

270 €

310 €

9

Days

240 €

275 €

290 €

335 €

10

Days

265 €

305 €

315 €

360 €

11

Days

280 €

320 €

340 €

390 €

12

Days

295 €

340 €

360 €

415 €

13-14

Days

320 €

370 €

380 €

440 €

15

Days

340 €

390 €

440 €

505 €

21

Days

505 €

580 €

580 €

670 €

Season

Season

575 €

660 €

665 €

765 €

SPECIAL OFFERS

4 out of

7 days

170 €

195 €

195 €

225 €

10 out

14 days

280 €

320 €

330 €

380 €

FAMILY SPECIAL

1 adult + 1 child up to 16 years

-20%

Double Usage / 2 adults sharing one board

30%

BOARD / RIG ONLY = %60 of Rental Rate

WINDSURF TRAINING RATES

HIGH SEASON 01.06 - 01.09.2019 - LOW SEASON 01.04 - 31.05.2019 / 01.09 - 01.11 2019

GROUP LESSON

LOW

HIGH

PreBook

OnSite

PreBook

OnSite

5

Section

185 €

196 €

215 €

225 €

4

Section

170 €

180 €

200 €

210 €

3

Section

145 €

155 €

170 €

180 €

2

Section

115 €

120 €

135 €

140 €

1

Section

60 €

65 €

70 €

75 €

FRESH-UP

LOW

HIGH

PreBook

OnSite

PreBook

OnSite

1

Section

60 €

65 €

70 €

75 €

INTERMEDIATE

LOW

HIGH

PreBook

OnSite

PreBook

OnSite

2

Section

110 €

115 €

125 €

130 €

3

Section

145 €

155 €

170 €

180 €

PRIVATE LESSON

LOW

HIGH

PreBook

OnSite

PreBook

OnSite

1

Hour

65 €

70 €

75 €

80 €

2

Hours

130 €

135 €

145 €

155 €

3

Hours

185 €

195 €

215 €

225 €

4

Hours

240 €

255 €

280 €

295 €

5

Hours

295 €

310 €

340 €

360 €

6

Hours

345 €

365 €

400 €

420 €

7

Hours

395 €

415 €

455 €

480 €

8

Hours

435 €

460 €

505 €

530 €

9

Hours

480 €

505 €

550 €

580 €

10

Hours

520 €

545 €

600 €

630 €

ASPC KIDS CLUB 2019

DISCOVERY 2019

1 DAY

75 €

1 WEEK

2 DAYS

125 €

3 DAYS

175 €

5 DAYS

275 €

2 WEEKS

2 DAYS

225 €

3 DAYS

300 €

5 DAYS

450 €

3 WEEKS

2 DAYS

325 €

3 DAYS

415 €

5 DAYS

600 €

4 WEEKS

2 DAYS

450 €

3 DAYS

575 €

5 DAYS

680 €

Lunch and afternoon snacks are included.
In case of credit card payment +%18 VAT on top of price