Alaçatı Yoga

ALAÇATI EXTREME SPOR CENNETİ

Alaçatı extreme spor severler açısından tam bir cennet köşesidir. Özellikle surf için inanılmaz elverişli doğası ve yapılabilecek onlarca aktiviteye olanak tanıması extreme spor deyince Alaçatıyı Türkiye’nin en popüler yerlerinden biri haline getirmiştir. Su sporları ile yakından ilgilenen veya kısa bir araştırmadan sonra extreme sporları yapabileceği bir coğrafya arayan yerli ve yabancı bir çok turist Alaçatı ile karşılaşmaktadır. Alaçatıda yapabileceğiniz extreme sporlara geçmeden önce extreme spor tam olarak nedir daha yakından tanımak isteyenler için açıkladık. İşte Alaçatı ve extreme etkinlikler.

EXTREME SPOR NEDİR?

Ekstrem kelimesi dilimize Fransızcadan girmiş ve Türkçe karşılığı “en uç”, “en son”, “aşırı” anlamlarına gelmektedir. Ekstrem sporları da uç sporlar olarak tanımlanabilir.

Dünya genelince hızla yaygınlaşan ekstrem sporlar, geleneksel spor türlerinden farklı olarak takım çalışması yerine daha çok bireysel beceri gerektirir. Ekstrem sporu diğer spor branşlarından ayıran en önemli özellikleri, daha fazla risk içermesinden dolayı bireye yüksek heyecan yaşatması ve konsantrasyon gerektirmesidir. Ekstrem sporlar üç kategori altında sınıflandırılır;

  • Tipine Göre Ekstrem Sporlar
  • Havada yapılan
  • Karada yapılan
  • Suda yapılan
  • Çevresine Göre Yapılan Ekstrem Sporlar
  • Doğada yapılan
  • Yapay ortamda yapılan
  • Sporcu Dağılımına Göre yapılan
 • Grup halinde yapılan
 • Bireysel olarak yapılan

Ekstrem sporlar olarak bilinen aktiviteler rüzgar sörfü, uçurum atlayış, gökyüzü sörfü, BMX bisikleti, dağ bisikleti, akarsu sporları, uçurtma sörfü ve daha bir çok şekilde karşımıza çıkabilir.

Sizlerde günlük hayattaki rutin yaşam stilinden sıkıldıysanız, kişisel becerilerinizi keşfedip, geliştirmek istiyorsanız Alaçatı Ekstrem sporları sizlere muhteşem imkanlar sağlamaktır. Alaçatı’nın enfes doğası ile birlikte çeşitli ekstrem sporları yaparak fiziksel zindelik sağlarken, bir çok yeni arkadaşla tanışabilir ve adrenalin dolu etkinliklere katılabilirsiniz.

Adrenalini ve heyecanı seviyorsanız ekstrem sporlar tam da ihtiyacınız olan spor şeklidir. Çünkü diğer spor türlerinden farklı olarak tamamen özgür davranabilirsiniz. Hareketleriniz  sadece sizi etkiler. Kendi başınıza mücadele etmeyi öğrenirsiniz. Ekstrem sporlar ile risk oldukça eğlenceli bir hale dönüşür. Ayrıca gülük hayatınızın da daha eğlenceli bir hal almaya başladığını görürsünüz. Yaşam stiliniz değişir ve daha dışa dönük bir birey haline dönüşürsünüz. Ekstrem sporlar ile fiziksel olarak zinde kalmanın yanı sıra, Alaçatı’nın doğası sizleri psikolojik ve manevi olarak da tam bir doyum noktasına ulaştıracaktır.

Alaçatı Ekstrem sporlarının en önemli amacı, katılımcılarına kendilerini keşfetmelerini sağlayabilecek birçok farklı dalda ve heyecan dolu aktivite ile eğlenceli zaman geçirmesini sağlamaktır. Profesyonel ekibimiz, size ve heyecan, macera arayan diğer katılımcıları sınırlarınızın dışına çıkaracak ve yeni deneyimler kazanmanızı sağlayacaktır. Sizlerde ekstrem sporlar ile uğraşırken içinizdeki hazzın doruklara ulaştığını, size farklılıklar katarak günlük yaşantınızın daha eğlenceli bir hal aldığını göreceksiniz. Bu aktiviteler sayesinde vücudunuzun sınırlarını keşfedecek ve tam kapasite kullanmayı öğreneceksiniz.

Özellikle artık her bireyin yaşadığı günlük hayatın getirdiği stresi atmanızın, zihinsel ve bedensel olarak daha sağlıklı ve dengeli olabilmenizin en iyi yollarından birisi olarak ekstrem sporlar tercih edilmektedir. Daha çok gençler tarafından tercih edilse de genel olarak her yaş grubuna hitap eden spor türlerinden birisidir.

Peki bu ekstrem sporlar tehlikeli midir? Tabi ki içerisinde tehlike unsurları barındıran bir spor dalıdır ancak her çeşidi tehlikeli olarak isimlendirilemez. Aslında bu riskleri göze alıp ekstrem sporları yapan kişilerin kapana kısılmış hissinden kurtulmak ve stresle başa çıkabilmek için yaptığı görülmektedir.  Unutmayın ki dünyadaki bir çok yetenekli kişi, küçük bir cesaret sahibi olamadığı için kaybolurlar.

Kişilerin ekstrem sporlardan aldığı tatmini etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesi çevredir. Çeşmenin en güzel yerinde olan okulumuz alaçatının kusursuz doğası ile ekstrem sporları için en elverişli ortama sahiptir. Doğa ve macera tutkunları için Alaçatı ekstrem sporları profesyonel ekibi ile izmirin en iyisidir.