Alacati Crossfit

ALAÇATI CROSSFIT KAMPI VE SPOR

Alaçatı’nın kendi muhteşem doğası ve tüm spor olanaklarını içinde barındırıan merkezimizde bir diğer seçenekte crossfit. Beden dayanıklılığı ve kondisyonunu bir arada götürmeniz gereken bu sporu yapabileceğiniz Türkiye’deki en bilindik merkezlerden biride Alaçatı crossfit ASPC kampıdır. Size sağladığımız tüm olanaklar ve ekipman ile crossfit severler her sene kampımızı ziyaret etmekte ve bedenlerine maksimum kuvveti doğa içerisinde kazandırmaktadır. Crossfi’i gerçek anlamıyla öğrenmek daha sonrasında ise bunu yaşamak sizin elinizde. Sizi bilgilendirdiğimiz bu sayfada öncelikle crossfiti tanıyacak daha sonrasında ise Alaçatı Crossfit ile bunu uygulama fırsatı bulacaksınız.

YOGAYI DENEYİMİNİ TANIMLAMAK

Crossfit, Greg Classman tarafından 1995 te geliştirilen dayanıklılık, güç ve kondisyon geliştirme programıdır. Bu güç ve kondisyon programı on fitness alanında fiziksel yeterliliği optimize etmek amacıyla uygulanır. Bunlar;
Kardiyovasküler/respiratuvar dayanıklılık
-Dayanıklılık
-Kuvvet
-Esneklik
-Güç
-Hız
-Koordinasyon
-Çeviklik
-Denge
-Accuraacy (doğruluk?) şeklinde sıralanabilir.
 
Crossfit eğitimi genellikle güç antrenmanı olarak adlandırılan yüksek yoğunluklu, fonksiyonel hareketler ile gerçekleştirilir. Sürekli değişen fonksiyonel hareketlere odaklanan Crossfit jimnastik ve halter egzersizleri ve kardiyovasküler aktiviteler gibi uygulamaları içerir. Bu tür egzersizler “Günün Egzersizleri” olarak adlandırılır ve genellikle bir dinlenme süresi olmadan bir devre biçiminde gerçekleştirilen hareketlerin bir kombinasyonunu içeren grup egzersiz seanslarıdır. Crossfit hareketleri bedenin ve kullanılan ekipmanların etkili ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan merkezden başlayan kasılma dalgaları oluşturan birleşik hareketlerdir. Crossfit birden fazla antrenman tarzını içeren ve bu antrenmanların sürekli yapılmasıyla pekişen, başarılı diyet programlarının oluşturulmasını maksimuma çıkartmayı hedefleyen, gelişen gücü ile uygulanan tek metottur.

Alaçatı Crossfit Kampının Amacı

Alaçatı crossfit ekibi olarak amacımız sizler için en iyi günlük programları oluşturarak inanılmaz derecede efor harcatırken aynı zamanda hoş vakit geçirmenizi sağlamaktır. Günden güne gelişen crossfiti son model ekipmanlarımız ve değişimi yakalayan programlarımız ile kullanıcılarımızı geliştirip hem kendileri ile hem de diğer insanlar ile rekabet edebilir hale getirmekteyiz.
Crossfit antrenmanları yapmanın avantajı antrenmanın çok uzun sürmemesidir ki bu da acelesi olan ancak sporunu da aksatmak istemeyen üyelerin çok işine gelecektir. Üye; yetişmesi gereken yere gitmeden önce hızlı ve yoğun tempolu crossfit antrenmanını yapmak için en doğru adres olan Alaçatı Crossfit’i tercih edecektir. Bu sayede de ne işini ne de sporunu aksatacaktır. Crossfitin bir başka avantajınında metabolik iyileşme olduğu unutulmamalıdır.
 
Alaçatı crossfit klübmüz güler yüzlü çalışma arkadaşları ve eğitmenleri ile sizlere her gün muhteşem deneyimler kazanmanız ve eğlenmeniz için gereken pozitif ortamı sağlayan çeşmenin en gözde mekanına sahiptir. Klübümüzde bir yandan sporunuzu yaparken diğer yandan hoş zaman geçirebilirsiniz. Profesyonel eğitmenlerimiz sayesinde yepyeni antrenman teknikleri ile güne zinde başlayabilirsiniz.
 
Salonumuzda sporcular için hazırlanan günlük bir program genel olarak ısınma, beceri geliştirme, dayanıklılık geliştirme ve son olarak günün antrenmanı şeklindedir. WOD (günün antrenmanı ya da günün egzersizi) her gün değişen şekilde hazırlanır ve 5 ila 20 dakika arasında değişen yüksek yoğunluklu egzersizleri kapsar. Alaçatı crossfit olarak amacımız fitnessı geliştirerek sporcuları her gün değişen ve gelişen egzersizleri ile bilinmeyene hazırlamaktır. Sizlerde spor becerilerinizi bir adım öteye taşırken aynı zamanda eğlenmek istiyorsanız, deneyimli eğitmenlerimiz ve güler yüzlü ekibimiz ile Alaçatı Crossfit klübü tam size göre.