Alaçatı Basketbol Kampı

Alaçatı basketbol okulu çocukların ve gençlerin fiziksel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra kişilik gelişimlerini de pozitif yönde etkilemeyi hedefleyen bir yaz spor kursudur. Alaçatı basketbol kursumuzda sporcularımız fiziksel olarak vücutlarını en iyi şekilde geliştirmekte, hız ve reflekslerini keskinleştirmekte, yeni arkadaşlık bağları oluşturmakta, en önemlisi de kazanmanın ve kaybetmenin basketbola dair tüm duygularını deneyimlemeyi öğrenmektedir. Alaçatı basketbol okulu yazın gerçekleştirilen ve gençlerimize katkısı bakımından oldukça popüler olan bir aktivitedir. Burada her şeyden önce bir takımın parça olmayı deneyimlerler. Aralarında dostlukla geçen mücadele, rekabet ruhu, paylaşmak ve hedeflerine ulaşmak için gereken tüm gücü basketbol vasıtasıyla burada öğrenebilirler.Basketbol yaz okulumuzda içeriği uzmanlarca hazırlanmış antrenman ve beslenme programları dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır. Basketbol okulumuzdaki profesyonel eğitmenlerimiz, sporcularımıza birer arkadaş yaklaşımıyla tüm deneyimlerini aktarmakta ve becerilerini geliştirmelerine yardım etmektedir.

Basketbol Kampının Amacı Nedir?

Basketbol okulu ve basketbol yaz kampı için yapacağınız tercihler çocuğunuzun hayatında ve kariyerinde önemli bir yere sahiptir.Spor kültürünün ve ahlakının genç sporcularımıza erken yaşlarda kazandırılması, rakip takım oyuncularına ve spor kültüründeki özveri, emek kavramlarına saygı duyulması, galibiyette ve mağlubiyette duyguların kontrolü, sporcularımızın kültürel ve ahlaki gelişimlerine en büyük katkıyı sağlamak bizim başlıca hedeflerimiz arasındadır. Burada amacımız yaşamlarında çocuklarımız hangi mesleği seçerlerse seçsinler, ister basketbol oyuncusu isterse çok farklı bir meslek, asıl amaç hayatları için fedakarlık etmelerini, mücadele etmelerini ve özveride bulunmalarını aşılamaktır.

Yaptığımız programlar sayesinde alışkanlık geliştirme ve disiplin kavramlarının onlar adına iyi bir gelişim olarak geri döneceğini göreceksiniz.Özellikle teknolojinin çok yaygın olarak kullanıldığı bu dönemlerde çocuklarımızı daha sosyal bireyler haline getirmek, onları sevdikleri alanlara yönlendirmek ve belkide kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına profesyonel bir basketbol ortamı yaratıp, imkanlar sunmaktayız.Sporcularımız koordinasyon, hız, kuvvet, denge antrenmanı gibi bir çok farklı çalışmada bulunacaklar. Sabah koşuları ve deniz çalışmaları aktivitede çocuklarımıza büyük katkı sağlayacaklar. Basketbol gelişimine katkıda bulunulması için içerisinde her türlü hazırlık ve imkanı bulunduran tesisimiz yeni yaz sezonunda da basketbol severlerin hizmetindedir.

Farklı Bir Deneyim, Yaz ve Basketbol

Alaçatı Basketbol kursumuzdaki hedefimiz bu sporu yapan tüm gençlerimize temel teknikleri öğretmek, kondisyon kazandırmak ve spor ahlakını aşılamaktır. Ekibimiz merkezimizde sporu bir araç olarak kullanmakta ve gençlerimizin eğitimlerine olabildiğince pozitif katkı sağlamaktadır.Vizyonumuz, gençlerimizi kendi kendilerine yetebilen, bağımsız, kendilerine güvenen ve koydukları hedeflere ulaşabilmek için takım çalışmasını da ön planda tutan, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışmanın gerçek anlamlarını kavramaları için eğitmektir. Amacımız ise öğrencilerimize sevdiklerive ilgilendikleri spor olan basketbol dalında gerekli olan donanımı kazandırmak ve sporu tam anlamıyla yapabilmeleri için tüm inceliklerini öğretmektir.

Basketbol kampı demek deneyimi paylaşmak demektir. Çocuklarımız basketbolu geliştirmenin yanı sıra yaz döneminde arkadaşları ve koçlarıyla bir arada olacaklar. Konforlu odalar, özenle hazırlanan yemekler, profesyonel eğitmen kadrosu, spor ve kondisyon ekipmanları, plaj, serbest zaman aktiviteleri ve konaklamayı en iyi kılacak tüm ayrıntılar sporcuların kullanımına tahsis edilmiştir. ASPC markası ile organize olan basketbol kampımız çocuklarımızın basketbol sporunda ilerleme sağlamalarını, fiziksel ve kişisel gelişimlerinde büyük rol almayı hedefleyerek onların başarılarını düşünmüştür. Sizlerde Alaçatı basketbol okulu ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak ve çocuklarınızın iyi birer yaz deneyimi sahibi olmalarını isterseniz bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Pilatesin Kendine Özgü Prensipleri

1.Konsantrasyon
Pilatesin temel ilkesi konsantrasyondur. Yani kişinin vücut ve hareketlerinin farkındalığıdır. Joseph Pilates dikkat edilmesi gereken en önemli kuralın “eğitmenin egzersiz yaptırırken verdiği talimatlara tam olarak, hiçbir sapma olmadan uymak ve egzersiz yaparken tamamen egzersizlere konsantre olmak” olduğunu söylemektedir.

2.Nefes
Hepimizin hayatı nefes almakla başlayıp nefes vermekle son bulurken, dünya üzerindeki milyonlarca insanın doğru nefes almadan yaşaması oldukça üzücü bir durumdur. Yanlış nefes almak akciğerlerde hastalıklı hücrelerin oluşmasına, zamanla bunların ölmesine ve çoğalmasına neden olmaktadır. Doğru nefes alıp vermek akciğerlerden havanın doğru bir şekilde girmesini ve çıkmasını sağlar ve bu kanın oksijenle dolmasına ve kalbin daha düzgün çalışmasını sağlar. Kandaki oksijen miktarının artması kişinin üstündeki halsizlik, yorgunluk halinin kalkmasına sağlar.

3.Kontrol
Pilates egzersizlerinde, her harekette vücudun doğru kontrol edilmesi çok önemlidir. Burada kontrol ile anlatılmak istenen beyin ve kas kontrolüdür. Yani yapılan hareketlerin hızı, şiddeti ve açısı gibi kararları yöneten beynin ve bunları yaparken başarıyı sağlayan kas gücünün ortak koordinasyonudur. Kas ve beyin kontrolünün muhteşem bir ahenkle koordineli bir şekilde çalışması ilk zamanlarda kişiye çok imkansız ve zor gelebilir ancak profesyonel pilates eğitmenleri sayesinde bu çok kolay bir şekilde öğrenilebilir. Bu egzersizlerin fiziksel olarak oldukça zorlayıcı egzersizler olduğunu kabul etmek gerekir. Bu egzersizleri baştan savma bir şekilde yapmaya çalışmak, kontrolsüz ve acemice yapılabilecek hareketlerin sakatlanmalara sebep olabileceği unutulmamalıdır.

4.Kesinlik

Pilates, yüzlerce hareketin bir araya gelmesi ile oluşmuş oldukça komplike bir egzersiz formudur.Bu egzersizleri yapan kişilerin hareketleri her seferinde aynı şekilde ve tempoda yaptıklarını görürsünüz. Yeni başlayan kişiler için bunu yapması zor gibi görünebilir. Eğitmenler yardımı ile yeni başlayanlara “pre-egzersizler” yaptırılır. Böylece kişinin koordinasyon becerisi kazanması sağlanırken, hareketlerin doğru bir şekilde tekrar tekrar yaptırılması ile zaman içerisinde beynin bunu otomatik olarak yapması sağlanır. Bugün birçok kişi yaptığı hareketlerin doğruluğundan emin olmadan yanlış bir şekilde yapmakta ve beyin bu hareketleri bu şekilde otomatikleştirmektedir. Dolayısı ile bu durum kişide zaman içerisinde kasların çalışmasında dengesizliğe yol açmaktadır. Yanlış öğrenilen bu hareketleri daha sonra düzeltmeye çalışmak oldukça zor olacağı için en başından doğru bir şekilde yapmayı öğrenmek oldukça önemlidir.

Pilates eğitmeniniz ile tüm hareketleri doğru bir şekilde öğrenirken vücut farkındalığınız artar ve zamanla duruş bozukluklarınız azalır. Günlük yaşantınızdaki hareketlerinizin daha çok farkında olursunuz böylece her zaman yaptığınız yanlış hareketleri yapmaktan kaçınırsınız. Tüm bunlarda bel, sırt ve omuz ağrısı gibi bir çok sorunun ortadan kalmasını sağlar.

5.Merkezleme

İnsan vücudunun merkezinde birçok kas mevcuttur ve bunların birçok işlevi vardır. Bu işlevlerden biriside omurgayı desteklemek ve korumaktır. Pilates birçok egzersiz biçiminden farklı olarak merkezden başlayarak yapılır. Bu nedenle eğitmeniniz sizden hareketleri yaparken karnınızı içeri çekmenizi ya da poponuzu sıkmanızı isteyebilir. Pilates egzersizleri merkezleme ve kas kuvvetinin artmasını sağlar. Hareketler sırasında merkezleme sağlanamadan bir sonraki seviyeye geçilmemelidir.

6.Ritim

Pilateste yogadan farklı olarak belli bir pozisyonda durulmaz. Sürekli olarak pozisyon değişikliği yapılmaktadır. Bu sırada ritim oldukça önemlidir. Hareketler arasında duraksama olmadan akıcı bir şekilde yapılmalıdır. Vücudunuzdaki kasların, doğru nefes alma ile koordineli, düzgün hareketler ile uyumlu, akıcı bir şekilde hareket etmesi egzersiz ritmini oluşturur. Bu ritim kaslar, eklemler ve sinir sistemi arasındaki bütünleşmeyi sağlar.