• Alaçatı Basketbol Kampı

  Alaçatı basketbol okulu çocukların ve gençlerin fiziksel gelişimine katkıda bulunmanın yanı sıra kişilik gelişimlerini de pozitif yönde etkilemeyi hedefleyen bir yaz spor kursudur. Alaçatı basketbol kursumuzda sporcularımız fiziksel olarak vücutlarını en iyi şekilde geliştirmekte, hız ve reflekslerini keskinleştirmekte, yeni arkadaşlık bağları oluşturmakta, en önemlisi de kazanmanın ve kaybetmenin basketbola dair tüm duygularını deneyimlemeyi öğrenmektedir. Alaçatı basketbol okulu yazın gerçekleştirilen ve gençlerimize katkısı bakımından oldukça popüler olan bir aktivitedir. Burada her şeyden önce bir takımın parça olmayı deneyimlerler. Aralarında dostlukla geçen mücadele, rekabet ruhu, paylaşmak ve hedeflerine ulaşmak için gereken tüm gücü basketbol vasıtasıyla burada öğrenebilirler.Basketbol yaz okulumuzda içeriği uzmanlarca hazırlanmış antrenman ve beslenme programları dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır. Basketbol okulumuzdaki profesyonel eğitmenlerimiz, sporcularımıza birer arkadaş yaklaşımıyla tüm deneyimlerini aktarmakta ve becerilerini geliştirmelerine yardım etmektedir.

  Basketbol Kampının Amacı Nedir?

  Basketbol okulu ve basketbol yaz kampı için yapacağınız tercihler çocuğunuzun hayatında ve kariyerinde önemli bir yere sahiptir.Spor kültürünün ve ahlakının genç sporcularımıza erken yaşlarda kazandırılması, rakip takım oyuncularına ve spor kültüründeki özveri, emek kavramlarına saygı duyulması, galibiyette ve mağlubiyette duyguların kontrolü, sporcularımızın kültürel ve ahlaki gelişimlerine en büyük katkıyı sağlamak bizim başlıca hedeflerimiz arasındadır. Burada amacımız yaşamlarında çocuklarımız hangi mesleği seçerlerse seçsinler, ister basketbol oyuncusu isterse çok farklı bir meslek, asıl amaç hayatları için fedakarlık etmelerini, mücadele etmelerini ve özveride bulunmalarını aşılamaktır.
   
  Yaptığımız programlar sayesinde alışkanlık geliştirme ve disiplin kavramlarının onlar adına iyi bir gelişim olarak geri döneceğini göreceksiniz.Özellikle teknolojinin çok yaygın olarak kullanıldığı bu dönemlerde çocuklarımızı daha sosyal bireyler haline getirmek, onları sevdikleri alanlara yönlendirmek ve belkide kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına profesyonel bir basketbol ortamı yaratıp, imkanlar sunmaktayız.Sporcularımız koordinasyon, hız, kuvvet, denge antrenmanı gibi bir çok farklı çalışmada bulunacaklar. Sabah koşuları ve deniz çalışmaları aktivitede çocuklarımıza büyük katkı sağlayacaklar. Basketbol gelişimine katkıda bulunulması için içerisinde her türlü hazırlık ve imkanı bulunduran tesisimiz yeni yaz sezonunda da basketbol severlerin hizmetindedir.

  Farklı Bir Deneyim, Yaz ve Basketbol

  Alaçatı Basketbol kursumuzdaki hedefimiz bu sporu yapan tüm gençlerimize temel teknikleri öğretmek, kondisyon kazandırmak ve spor ahlakını aşılamaktır. Ekibimiz merkezimizde sporu bir araç olarak kullanmakta ve gençlerimizin eğitimlerine olabildiğince pozitif katkı sağlamaktadır.Vizyonumuz, gençlerimizi kendi kendilerine yetebilen, bağımsız, kendilerine güvenen ve koydukları hedeflere ulaşabilmek için takım çalışmasını da ön planda tutan, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışmanın gerçek anlamlarını kavramaları için eğitmektir. Amacımız ise öğrencilerimize sevdiklerive ilgilendikleri spor olan basketbol dalında gerekli olan donanımı kazandırmak ve sporu tam anlamıyla yapabilmeleri için tüm inceliklerini öğretmektir.
   
  Basketbol kampı demek deneyimi paylaşmak demektir. Çocuklarımız basketbolu geliştirmenin yanı sıra yaz döneminde arkadaşları ve koçlarıyla bir arada olacaklar. Konforlu odalar, özenle hazırlanan yemekler, profesyonel eğitmen kadrosu, spor ve kondisyon ekipmanları, plaj, serbest zaman aktiviteleri ve konaklamayı en iyi kılacak tüm ayrıntılar sporcuların kullanımına tahsis edilmiştir. ASPC markası ile organize olan basketbol kampımız çocuklarımızın basketbol sporunda ilerleme sağlamalarını, fiziksel ve kişisel gelişimlerinde büyük rol almayı hedefleyerek onların başarılarını düşünmüştür. Sizlerde Alaçatı basketbol okulu ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak ve çocuklarınızın iyi birer yaz deneyimi sahibi olmalarını isterseniz bize kolayca ulaşabilirsiniz.